Licznik odwiedzin : 1153816 biuro@lgdzs.pl 530 310 888

  • maple.jpg
  • raindrops.jpg
A A A

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Do udziału najmłodszych mieszkańców Województwa Lubuskiego. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną zajęcia odbędą się w sposób hybrydowy.

Możecie odebrać od nas pakiety warsztatowe i relacje z realizacji przesłać na nasz adres e-mail. Jednocześnie wyrażacie Państwo zgodę na publikację Waszego wizerunku. Starujemy w dniu 25 listopada 2021 r. w biurze LGD o godz. 9.00.

 

Hotele są świetnym schronieniem dla owadów, np. pszczół i trzmieli, doskonałym miejscem do zimowej hibernacji motyli i biedronek czy idealnym domkiem do zakładania gniazd i wychowywania młodych owadów.

Nasze hotele powstają tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, co zapewnia doskonałe schronienie dla różnych gatunków małych przyjaciół. Wykorzystujemy m.in. cegły, bambus, szyszki, patyki, pnie i gałązki, kamyki, muszle, terakotowe doniczki itp.

Domki są najczęściej stawiane w ogrodach, w których właściciele liczą na to, że mieszkańcy takiego domku będą licznie zapylać rosnące w ich ogrodach kwiaty i tym samym przyczynią się do zwiększenia zbiorów warzyw i owoców. Znaleźć je można również w parkach, lasach a nawet na dachach budynków.

Z racji różnorodności w doborze materiałów do budowania hoteli, możemy stworzyć domek dla konkretnej grupy owadów, np. dla motyli, pszczół czy pożytecznych owadów drapieżnych, które np. zjadają mszyce niszczące krzewy owocowe.

Domki przyczyniają się bezpośrednio do odbudowywania gatunków ginących owadów, np. trzmieli, które w dużej mierze wyginęły ze względu na stosowanie chemicznych oprysków. Wszyscy wiemy, że bez pszczół, trzmieli i innych owadów nas również nie będzie, więc budujmy ich jak najwięcej!